O szkole

 A zaczęło się to…

… w 1992 roku, wówczas rozpoczęły swoją przygodę taneczną pierwsze pary sportowego tańca towarzyskiego w ramach rywalizacji turniejowej pod egidą Polskiego Towarzystwa Tanecznego.

Od samego początku naszej pracy cechowało nas zaangażowanie, entuzjazm i miłość do tańca, którymi to cechami staraliśmy się zarazić naszych uczniów, zwłaszcza tych, którzy podejmowali trud rywalizacji sportowej. Praca z parami sportowymi skłoniła nas do poszukiwania możliwości pomocy im w szerszym rozwoju, co spowodowało, że wraz z grupą rodziców powołaliśmy w 1997 r. Stowarzyszenie Taneczne „Athina”.  Pierwsze kroki  tancerze stawiali korzystając z gościnności Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Podstawowej nr 6 a później Gimnazjum nr 1, ale marzeniem wszystkich było stworzenie profesjonalnego miejsca do tańca – udało się to zrealizować i od 2010 roku dysponujemy własnym obiektem, który mieści dwie sale taneczne wraz z szatniami i zapleczem sanitarnym.

sala

Stowarzyszenie Taneczne „Athina”,  wspiera pary sportowe, umożliwia im rywalizację w strukturach Polskiego Towarzystwa Tanecznego, jest współorganizatorem corocznych obozów i warsztatów tanecznych a przede wszystkim organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Tańca.

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Oławy…

jest od lat jedną z największych imprez sportowych w naszym mieście.  Pierwsza edycja  Ogólnopolskiego Turnieju Tańca pod patronatem Burmistrza Oławy odbyła się w listopadzie 1997 roku.  Od tego czasu odbywa się on corocznie  na przełomie listopada i grudnia w oławskiej hali sportowej, ciesząc się dużym uznaniem ze strony uczestników jak i publiczności. Wraz z rozwojem innych form tanecznych postanowiliśmy w 2014 roku rozszerzyć naszą imprezę i powołać do życia Oławski Festiwal Tańca „Koguci Pazur”, który już w pierwszej odsłonie przyciągnął ponad trzystu tancerzy takich form tańca jak: disco dance, hip-hop, show dance,modern.

turniej

Wciąż się rozwijamy…

… z biegiem lat poszerzaliśmy naszą  ofertę o nowe formy tańca jak:

  • hip hop
  • show dance
  • modern jazz
  • latino dance
  • tańce użytkowe
  • tango

oraz inne dziedziny  artystyczne: muzykoterapia i arteterapia oraz ruchowe: gimnastyka z akrobatyką

Naszą ofertę kierujemy  od najmłodszych uczestników 3-4 latków poprzez dzieci starsze, młodzież, dorosłych aż do grupy seniorów, od lat 3 do 103!!!

ZAPRASZAMY !